Поради

10 типових помилок під час ремонту

Відсутність проекту і креслень приміщення

Найпоширеніша помилка – відсутність плану робіт. Часто ремонтні бригади ігнорують підготовку планів робіт і креслень приміщення, аргументуючи це простотою конкретного ремонту або своїм професіоналізмом. Це призводить до неправильного розрахунку матеріалів, непродуманого розташування елементів інфраструктури, недостатній освітленості приміщень, неправильного розрахунку кошторису робіт. Однак кожен елемент в просторі повинен бути на своєму місці. Вже перед стартом обробних робіт необхідно чітко уявляти, де розташовуватимуться меблі та джерела освітлення, як виглядатиме підлога, стеля і т. д.

Неправильний вибір виконавців

Помилки в ремонті легко можна уникнути, якщо вибрати якісну компанію-підрядника, або окремих майстрів. Рішення варто приймати на основі їх портфоліо, відгуків, але ні в якому разі через вартість робіт. Не варто економити: часто дешевші працівники забезпечують ремонт гіршої якості, бракують будівельні матеріали, що приведе до зайвих витрат та нервів.

Неправильна послідовність дій

Якщо ремонт запланований в усій квартирі, починати варто з ванної кімнати та кухні. Правильна послідовність ремонту в кімнатах така:

  1. вікна
  2. комунікації
  3. стіни
  4. стеля
  5. підлога.

Порушення цього порядку загрожує переробленням в майбутньому, втратою грошей і часу. Наприклад, неправильно провівши проводку, не зможете розмістити розетки там, де вони дійсно потрібні. Демонтувати міжкімнатні двері необхідно до початку роботи зі стінами, а ось встановлювати — вже після поклейки шпалер чи фарбування.

Відсутність витяжних систем

Ванна і кухня — це основні приміщення, де потрібний примусовий витяг. На кухні вона допоможе уникнути скупчення пари та запахів, та убереже стіни та стелю від жирного нальоту. Варто вибирати максимально безшумну модель, щоб вона не доставляла дискомфорту. У ванні витяг допоможе позбавитися від  вологи, попередить поява плісняви та грибка. При цьому витяг потрібно завести в окремі вентиляційні канали. Якщо це не можливо, забезпечити розподільним клапаном, щоб уникнути перетікання запахів з кухні у ванну і навпаки.

Брак розеток

Потурбуйтеся про те, щоб розетки були скрізь, де вони потрібні : біля ліжка для ламп і зарядки мобільних пристроїв, у ванні для фену. Наприклад, якщо в кімнаті планується тільки установка телевізора і комп’ютера, як правило, буде передбачено всього 2 розетки. Однак до телевізора може знадобитися підключення ігрової приставки, ТВ-тюнера, акустичної системи. До комп’ютера також доводитися підключати додаткові пристрої, включаючи принтер, колонки і т.д. Саме тому розетки повинні встановлюватися з запасом. Слід враховувати проектне розташування меблів, адже бувають випадки, коли розетка після завезення меблів перекривається шафою або столом тільки тому, що не врахували момент розміщення меблів при монтажі.

Мало джерел світла

Чим більше світла, тим просторіше виглядає приміщення: слід розташувати меблі так, щоб  вони не перекривали попадання денного світла з вікна. Що стосується штучних джерел, сьогодні є великий вибір красивого дизайну світла — необов’язково обмежуватися тільки центральною люстрою. Розташуйте в кутах кімнати лампи або бра, вони створять затишну атмосферу. Також декорувати стелю і меблеві полиці світлодіодами різних форм — це і практично, і красиво. Перевагу варто віддати теплому жовтому світлу, він  природніший для ока людини.

Відсутність місць зберігання

Часто при плануванні ремонту не враховуються місця зберігання побутових приладів, засобів для прибирання і т. д. Коли попадаються на очі порохотяг, швабра або прасувальна дошка – це може зіпсувати враження від найкрасивішого дизайнерського задуму. Тому варто заздалегідь продумати, де знаходитимуться різні побутові дрібниці. Ідеальний варіант — комора або спеціальна шафа, яку можна поставити в коридорі. Облаштування приміщення всього в кілька квадратних метрів під ці потреби – це більш раціональне рішення, ніж покупка зайвих об’ємних шаф.

Використання дешевих матеріалів

При обмеженому бюджеті на ремонтні роботи з’являється  спокуса заощадити на будівельних матеріалах. Наприклад, замість паркету чи ламінату купується дешевий лінолеум з фактурою паркету, купується дешева фарба, яка нерівномірно покриє стіни та стелі і т.д. Такі матеріали, в більшості випадків, виглядають так само презентабельно і красиво, як і їх натуральні дорогі аналоги. Проте, штучні дешеві матеріали мають низьку довговічність, неприємний запах і можуть бути шкідливими для здоров’я.

Якщо запах неякісних матеріалів з часом вивітрюється, то їх токсичний вплив нікуди не пропадає і при тривалому впливі воно може завдати непоправної шкоди здоров’ю. На матеріалах можна і потрібно економити, але це слід робити зважено і обдумано.

Недооцінка ціни ремонту

Помилки при ремонті найчастіше стосуються саме неправильно складеного бюджету. Необхідно врахувати не тільки вартість чорнових і чистових матеріалів, а й продумати вартість роботи фахівців. Варто враховувати статтю витрат, як вивіз будівельного сміття, який заборонено утилізувати в прибудинкові сміттєві баки. І, звичайно ж, необхідно мати запас коштів для непередбачених ситуацій, які виникають практично завжди.

Стиснення термінів

Хороший ремонт займає досить тривалий час. Необхідно врахувати велику кількість «мокрих» процесів. Найчастіше час сушіння не береться до уваги через необхідність якнайшвидше закінчити обробку. А тому замість належних декількох днів очікувати максимум добу. В результаті – грунтовка буде посередньою, погано схопиться штукатурка, що в подальшому вплине на якість поклеєних шпалер або декоративного оздоблення. Також слід враховувати складність виконання робіт. Задля виготовлення каркаса для обшивки гіпсокартоном за дизайнерським проектом, час на виконання збільшиться в декілька разів.