Будівництво

Дерев’яний будинок. З чого будувати. Плюси та мінуси

З давніх-давен і до наших часів традиційним матеріалом залишається дерево. Навіть з великим вибором будівельних матеріалів, багато людей бажають жити в природньому середовищі. Адже поєднання дерева, металу та скла дає можливість реалізувати низку архітектурних рішень. Його стіни не тільки екологічно чисті, а й роблять повітря цілющим, затримуючи всі шкідливі речовини. В приміщенні завжди оптимальна вологість та приємний запах.

Витрати на опалення будуть значно менші, а ніж в цегляному будинку. Тому що дерево має хорошу теплоізоляцію, зберігають тепло взимку, та прохолоду влітку.

Види матеріалів для будівництва

Зруб

Це найстаріший спосіб, яким користувалися наші діди та прадіди. Цей зруб виконується вручну. Стовбур дерева відрізається до потрібної довжини, а потім на ньому роблять замки та пази. Колоди з’єднують, Викладається каркас будинку. Обов’язково потрібно дочекатися просідання – це приблизно року, не менше. Потім ущільнюють та встановлюють вікна та двері. Цей спосіб будівництва використовують все менше, адже потребує багато часу. Простіше звести будинок з оциліндрової колоди.

Дім зі зруба

Брус

Сучасні дерев’яні будинки зводять з оциліндрованих колод, профільованого або клеєного бруса. У кожній технології – свої особливості, що підсилюють ті чи інші властивості дерева.Перед початком будівництва дерево повинно бути правильно висушене. Від цього залежить успіх всього будівництва та подальшої експлуатації дерев’яного будинку. Найкращий варіант – дерево, висушене в спеціальних печах, що пройшло обробка на спеціалізованих станках, тоді усадка будинку буде мінімальною.

Різновиди бруса

Пиляний брус

Зроблений з колоди з вологістю від 50 до 70%. Після того як його випиляють, він одразу йде на будівництво. Через це будинок буде просідати. А з часом на стінах з’являються тріщини.

Струганий брус

Пиляний брус після порізки просушують в умовах виробництва. Вологість готового виробу – від 20 до 25 %. Після на спеціальному верстаті брус обстругують. В результаті просадка існує, але не суттєва.

Клеєний брус

Виготовлений з кількох шарів спеціальних дощок, висушених до 6 – 10% вологості. Їх склеюють під тиском, волокна шарів перпендикулярні один одному. Готові вироби мають довжину до 12 м, товщиною від 7,5 до 30 см. Вони не дають усадки, не деформуються та не дають тріщин. Тому вважається, що саме клеєний брус – найкращий матеріал для стін дерев’яного будинку.

Оциліндрований брус (калібрована колода)

Це – фрезерована колода, що пройшла механічну обробку на спеціальному верстаті. Має правильну циліндричну форму та гладку поверхню, однаковий діаметр по всій довжині.

Переваги та недоліки дерева для зведення будинку

Плюси +

  • Найекологічніший матеріал
  • Дешевший в будівництві, у порівнянні з другими матеріалами
  • Краща теплопровідність, а ніж у цегли
  • Не потрібно підсиленого фундаменту
  • Не потрібно обов’язкового додаткового утеплення

Мінуси –

  • Горить
  • Гниє, та піддається грибку, потрібно проводити додаткову обробку
  • Просадка від 3 місяців до 5 років

Якщо ви зацікавилися, рекомендую також переглянути статтю З ЯКИХ МАТЕРІАЛІВ КРАЩЕ ПОБУДУВАТИ ДІМ”