Дизайн

Smart-Квартира. Переваги та недоліки

Підвищена вартість купівлі житла чи орендної плати, недостатня кількість квадратних метрів в центрі великих міст – це декілька з причин зростаючого попиту  на маленькі квартири. За останніх декілька років на ринку житла з’явилася велика кількість пропозицій з продажу смарт-квартир. Що це, та чому такий вид житла може бути зручним для життя та інвестицій – розглянемо в цій статті.

Що таке смарт-квартира?

Смарт-квартира – це компактне житло схоже на квартиру студію, але в менших маштабах. Являти собою одну велику кімнату з різними зонами, але по функціональності не поступається однокімнатній квартирі. Основні зручності – кухонна зона, ванна кімната, житлове приміщення та спальня, упаковані в мінімальну площу 20-30 м². Першочергово виникли такі квартири в США, і на сьогодні користуються підвищеним попитом за кордоном. В нашій країні смарт-квартири з’явилися зовсім недавно, та вже спостерігається тенденція попиту – пропозиції. Мікроквартири націлені переважно на молодих людей, які переїхали до великих міст для побудови кар’єри, але не в спромозі орендувати велике житло. А також молодим сім’ям без дітей, яким не раціонально витрачати кошти на купівлю чи оренду більш просторої квартири.

Відмінності смарт-квартир від однокімнатних чи квартир-студій

Існує безліч можливих варіантів планувань будинків з мікроквартирами. Деякі  є повність автономні одна від одної. Другі побудовані блоками – з чотирма – п’яти спальнями та загальною кухнею і навіть ванною кімнатою. Площа смарт-квартири коливається від 18-30 м², стандартні однокімнатні квартири від 35 м² і більше. Планування не передбачає наявність окремого коридору, кухні чи спальні. Все як у звичайній квартирі, але в одній кімнаті. Завдяки розділенню на сектори мешканці не відчувають особливого дискомфорту. Декому це навіть довподоби.

В більшості квартир такого типу панорамні вікна, до того ж це природне світло, що візуально збільшують площу житла. Компактні та складні меблі, ще одна з родзинок, адже якщо ніхто не спить, ліжко можна скласти, тим самим збільшити територію для других цілей. 

В більшості багатоквартирних будинків передбачені: спортзали, пральні,  а також складські приміщення де мешканці можуть утримувати свої речі.

Плюси та мінуси смарт-квартир

Плюси +

 • Низька загальна вартість
 • Менші комунальні витрати
 • Швидка окупність, в порівнянні зі звичайними квартирами
 • Легше утримувати в чистоті
 • Менші витрати на ремонт та меблі
 • Додаткові зручності, такі як ігрові зали, фітнес-клуби, басейн здебільшого розташовані на території житлового комплексу

 

Мінуси –

 • Середня ціна за квадратний метр вища ніж в повнометражних квартирах
 • Не підходить для сім’ї з дітьми
 • Якщо квартира знаходиться в нежитловому фонді, плата за комунальні буде значно вища
 • Велика кількість сусідів на одному поверсі, що може викликати дискомфорт
 • Не можливо зробити перепланування

 

Який стиль вибрати для смарт-квартири

При виборі оформлення слід уникати таких напрямків як: прованс, вінтаж та класика. Це зумовлено тим, що потрібно велика кількість об’ємних предметів декору. тому оптимальним рішенням в даній ситуації є мінімалізм та хай-тек. Також для таких стилів властиве застосування меблів-трансформерів. Вони відрізняються високою функціональністю та не займають багато простору.

Як облаштувати

Для комфортного проживання в смарт-квартирах слід дотримуватися певних рекомендацій

 • Не купляти зайві меблі, складіть список необхідних речей. На сьогодні є комбіновані блоки, в які входять ліжко, шафа, робочий стіл
 • Для кухонної зони краще змонтувати барну стойку, або купити складний стіл
 • В обовязковому порядку не забувайте про кімнатні рослини, вони очищають повітря
 • Вибирайте світлі тони, або дзеркальні поверхні. Так ви візуально збільшите простір квартири 

Отож, смарт-квартира в загальному дешевша за стандартну однокімнатну квартиру, яка підійде для молодих людей, студентів або пенсіонерів, а також для осіб, що весь час проводять на роботі. Якщо ви належите до такої категорії людей, слід задуматися про купівлю чи оренду даного житла.