
Модульні будинки. Переваги та недоліки
Плануєте побудувати будиночок, ще вагаєтесь з вибором матеріалів, не знаєте яким має бути дизайн? Пропонуємо розглянути модульні будинки. Останнім часом на ринку нерухомості все більше пропозицій купівлі та продажу будинків такого типу. Сама назва говорить про те, що споруда складається з готових блоків. В нашій статті ми розповімо про переваги та недоліки модульних будинків.
Що таке модульний будинок?
Модульні будинки – це низькоенергетичні споруди, що повністю виготовляються на заводі. Це значно зменшує термін будівництва, а також заощаджує кошти.
Термін виготовлення залежить від складності проєкту, який може становити від декількох тижнів до 3 місяців. Потім його транспортують до місця, де за декілька днів буде повністю зібраний та готовий для проживання

Переваги та принципи будівництва модульних будинків
- Короткий час виготовлення. при цеховій збірці можна досягти мінімального часу виготовлення. Для проектів підвищеної складності допускається термін до 90 днів з моменту заключення договору до заселення.
- Екологічність та енергоефективність. При виготовленні використовують екологічно чисті матеріали (дерево, мінеральну вату і т.п.), які відповідають стандартам екологічності. Утеплення мінватою стін конструкцій забезпечать: низьку теплопровідність, шумоізоляцію, негорючість та суттєво зменшить витрати на опалення.
- Нетиповий дизайн будинку. Під час виробництва зі сталевих каркасів можна реалізувати свої заохочення. Що неможливо зробити з цеглою чи деревом.
- Мобільність. Модульні блоки можна транспортувати у будь-яке місце. Будівельний кран з легкістю виставить елементи на фундамент, і після залишається під’єднати усі необхідні комунікації. При необхідності модульний будинок можна перевезти в куди завгодно.
- Підготовка каркасних модулів та монтаж може проводитися за будь-яких умов. Навіть в зимовий період.
- Цінова перевага. Модульні будинки виграють в ціні завдяки доступності будівельних матеріалів та зменшення ресурсів для будівництва в порівнянні зі стандартним будівництвом.
- Можливість спланувати бюджет. Під час складання договору вказується чітка сума на виготовлення, установку та підключення комунікацій.
- Гіпоалергенність. Підійде для алергіків, адже виготовляється з екологічно чистого матеріалу.
Недоліки модульних будинків
Недоліків значно менше, але вони є завжди.
- Площа і поверховість обмежені. Втім обирають модульні будинки ті хто хоче заощадити час та гроші.
- Менше архітектурного розмаїття.
- Складність у виборі виробника. Технологія будівництва для України відносно нова. І навіть при хороших відгуках і рекомендаціях при виникненні браку під час виробництва, усунути недоліки буде непросто.
- Виробник змушений вимагати аванс на закупівлю матеріалів та виготовлення деталей для майбутньої будівлі.
- Погана шумоізоляція. Зумовлена тонкими стінами, на відміну від цегляних. Хоча за додаткові кошти можна інвестувати в додаткову ізоляцію стін та стелі.

Що впливає на вартість модульного будинку
Зазвичай ціна на будівництво залежить від розмірів, та ваших особистих побажань. Остаточну ціну вам може озвучити тільки менеджер з продажу. Ціна залежить від кількості поверхів та форми блоків.
Можливо замовити виконання проєкту “під ключ”. Де все готове для проживання. А можна самому займатися внутрішніми роботами. Все залежить від договору.
Деякі замовники відмовляються від модульного принципу. Та вибирають різні стінові покриття. Тому такий будинок візуально не відрізняється від стандартного.
Значно на ціну впливає комплектація. Наприклад, монтаж:
- водопостачання та сантехніки
- каналізаційної системи
- бойлера
- конвектора
- кондиціонера
- системи безпеки
- металевих сходів
Тому, якщо ви зацікавленні, скористуйтеся перевагами модульного будівництва та реалізуйте свою мрію. Отримайте будинок хорошої якості за доступною ціною.

Smart-Квартира. Переваги та недоліки

З яких матеріалів краще побудувати дім
Вам також може сподобатись

Дерев’яний будинок. З чого будувати. Плюси та мінуси
24.10.2022
Як облаштувати сучасний гараж: Ідеї та фото
17.10.2022