Дизайн

Як облаштувати сучасний гараж: Ідеї та фото

Якщо ви проживаєте за межами міста, скоріш за все у вас є своє паркомісце, в умовах нашого клімату, оптимальний варіант – це гараж. Саме цей простір вважається на 100% чоловічим. Тут влаштовували не лише майстерні, але й лаунж-зони для зустрічі з друзями. Похмурі та брудні “коробки” відходять у минуле, поступаючися комфортним багатофункціональним гаражам. Отож хочу поділитися найцікавішими дизайнерськими рішеннями.

Зонування приміщення

Якщо розміри гаража змінити вже не можливо, то розбити на зони можна в будь-який момент. Ми можемо легко переробити нудне приміщення в стильне місце. Для початку потрібно визначитись. Гараж тільки використовувати як стоянку для авто, домашню майстерню або для зустрічі з друзями. Потім розраховуємо, яка частина простору буде зайнята автомобілем. Групуємо речі, які знаходяться в гаражі та визначаємо, яка буде система зберігання інструментів, садового приладдя, спортивного інвентарю та іншого

Інтер’єр гаража

Сьогодні оздобленню всередині гаража надають великого значення, стіни обшивають гіпсокартоном, пластиковими панелями або керамічною плиткою. Ці матеріали міцні, негорючі, не вбирають вологу та запахи. Світлі відтінки візуально розширюють простір. Особливу увагу слід приділити покриттю підлоги. Як правило в гаражі заливають бетонну стяжку. Однак якщо ви шукаєте стійке покриття – варто звернути увагу на епоксидну наливну підлогу. Їм не страшні ні мороз, ні волога, ні агресивні речовини, вона може прослужити понад 30 років.

Порада. Не забувайте про правила протипожежної безпеки! У гаражі обов’язково мають бути вогнегасник та аптечка.

 

Розташування автомобіля

Машину потрібно розміщувати в гаражі так, щоб забезпечити вільний доступ до всіх систем і щоб власник авто міг без перешкод виконувати ремонт та обслуговування техніки.

Робочий стіл

Основа робочого місця – зручний стіл, який можна розмістити у вільному куті приміщення. При проєктуванні цієї зони важливо не забути про гарне освітлення та повісити над столом кілька полиць, щоб інструменти, якими ви користуєтеся найчастіше, завжди були під рукою

Організація зберігання

Зберігання автомобільних аксесуарів

Крім автомобіля, в гаражі завжди присутня маса автомобільних аксесуарів та інструментів для ремонту та підтримки всіх його систем у робочому стані. Оптимально, якщо кожен з них має своє місце, щоб не заважали обслуговуванню автомобіля, а головне – не загрожують безпеці господаря та транспорту.

Найбільш об’ємні предмети в цій зоні – автомобільні диски та гума. Їх краще зберігати на найвищих полицях та антресолях. Їх потрібно зробити їх строго під розмір коліс. Захистити диски та колеса від падіння допоможуть високі борти. Інший спосіб – колісні кронштейни на стінах, їх можна використовувати для зберігання гуми будь-яких розмірів. Так ми забезпечимо правильне зберігання шин і запобігти деформації гуми. Третій варіант – стелажі для вертикального зберігання.

Стелажі

Стелажі не тільки допомагають грамотно розмістити всі інструменти на обмеженій площі, але й додають в інтер’єр більше естетики та впорядкованості. При виборі матеріалу для стелажа слід спочатку враховувати навантаження. Для дерев’яних стелажів умови експлуатації в гаражі далеко не найкращі – підвищена вологість, мороз, а влітку – навпаки, спека.

Мобільний стенд

Невеликого розміру компактний стенд на колесах дозволить не тільки зберігати ручний інструмент в порядку, але і завжди мати його під рукою. У ньому можуть бути розміщені висувні скриньки.

Щит для інструментів

Такий вид зберігання інструментів дозволяє тримати їх на очах. Такий щит можна зробити своїми руками, просвердливши у фанерній панелі багато різних за розміром та формою отворів.

Магнітні тримачі

Магнітні тримачі можна придбати в магазинах кухонного приладдя. Вони легко кріпляться на стіну за допомогою двох гвинтів. На магнітну стрічку зручно кріпити малі металічні деталі.

Організація спортивного інвентарю

У гаражі багато хто звик зберігати спортивне приладдя, яке займає багато місця: м’ячі, вудки, лижі та інший спортінвентар.

Малі транспортні засоби

Велосипеди краще зберігати не в куті, як ми звикли, а на настінних гачках, в спеціальних стійках або за допомогою стельових кріплень.

Місце зустрічей із друзями

Якщо площа гаража дозволяє, можна виділити у ньому лаунж-зону. Намагайтеся візуально відокремити її від робочої зони та зони зберігання за допомогою контрастної фарби для стін.

У цій зоні можна поставити невеликий диван або декілька крісел, журнальний столик або барну стійку. Якщо ви плануєте проводити багато часу, можна встановити в лаунж-зоні телевізор з приставкою і навіть невеликий холодильник.