Поради

Як обрати майстра для ремонту квартири

На жаль знайти справжнього майстра завдання не з легких, але цілком можливе. Ми повинні чітко розуміти на кого будемо витрачати свій час та кошти. Приведу декілька порад по підбору бригади чи окремого майстра

Де шукати?

Не потрібно поспішати. Якщо ви виберете перше потрапивше до вас оголошення в інтернеті, ніякої гарантії не буде, що це надійні люди. Але якщо все ж таки вирішили зробити свій вибір, то перед заключенням договору, ознайомтеся з їхніми готовими роботами. Вас все влаштовує? Я вас вітаю, ви знайшли свого майстра.

На допомогу прийдуть відгуки. Тут краще діє не пошук в інтернеті, а так зване “Сарафанне радіо”. Запитайте у родичів та друзів, які безпосередньо зверталися до майстра по ремонту квартир.

Пошук на форумах та в чатах. Також потрібно бути уважним, тому що самі майстри залишають про себе позитивні відгуки та контакти.

Ви знайшли професіонала, Що далі?

З чого почати?

  • Перевіряємо наявність документів на виконання робіт. Без них ніхто вам не дасть гарантії якості. Ви берете на себе відповідальність за всі можливі складнощі та промахи в роботі.
  • Заключаємо договір з датою початку та закінченням ремонтно-будівельних робіт. Це стимулює ремонтну бригаду вкластися в терміни, а ви будете впевненні, що ремонт не затягнеться на невизначений час.
  • При наймі повноцінної бригади роботи будуть проходити скоріше, а ніж шукати окремого спеціаліста для кожного завдання. За виконанням робіт в команді слідкує бригадир або виконроб. Якість ремонту на пряму залежить від кваліфікації. Характер виконроба також впливає на хід виконання робіт, адже з простою людиною набагато легше домовитися, а робочі моменти потребують постійного обговорення. Так що вибір цієї людини не менш важливий, а ніж вибір майстра.
  • Не уточнювати вартість виконання робіт телефоном. Кожна робота має свою специфіку, тому не можливо отримати чітку відповідь. Єдине, що ви можете дізнатися це загальний прайс-лист з фіксованими цінами. Тому рекомендую назначити зустріч, та безпосередньо домовлятися на місці.
  • Не потрібно зупинятися на першому майстрі. Ваші шанси зростуть, якщо ви обговорите ремонтні роботи з декількома спеціалістами. При бесіді зі співрозмовником, перегляді портфоліо, рекомендацій від попередніх замовників, чітко зрозумієте чи співпрацюєтесь ви з цією людиною, та оціните якість попередньо виконаних робіт.
  • Не погоджуватися на виконання робіт у вечірній час. По-перше, такий ремонт затягнеться надовго. До того ж є часові норми для виконання гучних робіт, і якщо це багатоповерховий будинок ви будете мати конфлікти з сусідами.
  • Обговоріть кошторис ремонтних робіт. Способи оплати. Більшість майстрів в перші дні беруть аванс. Це нормальна практика, враховуючи вартість інструменту, що завезли на об’єкт. Щоб не виникало непередбачуваних ситуацій складіть договір де буде чітко прописано терміни оплати за виконання робіт.
Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу 88724521-1024x683.jpg

Дотримуйтеся основних рекомендацій по підбору спеціалістів, і ваш ремонт швидко завершиться та суцільно зменшить кошти та нерви.