
З яких матеріалів краще побудувати дім
З чого будувати свій будинок, який матеріал краще вибрати, а від чого краще відмовитися. Важливо розуміти яким буде зовнішній вигляд, наскільки тепло буде в приміщенні взимку, та скільки років зможе вистояти будівля. Потрібно визначитися, це буде дачна садиба чи будинок для постійного проживання. Ринок будівельних матеріалів пропонує різноманітний асортимент. В нашій статті ми розглянемо класичні матеріали для будівництва “коробки”, переваги та недоліки, та що підійде особисто вам.
Що потрібно враховувати при виборі матеріалів для будівництва стін
- Ціна. Витрати можуть бути знижені, якщо взяти полегшений матеріал. Не доведеться заливати підсилений фундамент.
- Теплоізоляція. Потрібно зробити всі розрахунки, орієнтуючись на місцевий клімат. Холодні стіни взимку обійдуться надто дорого
- Трудовитрати. Зменшення часу та сил, якщо мурувати стіни з великих блоків, а не з дрібноштучних матеріалів. Найшвидше – при зведенні каркасних панельних стін.
- Наступні витрати на оздоблення. Сучасні естетичні матеріали не вимагають додаткового оздоблення стін. На цьому етапі робіт можна заощадити.
- Скільки років вистоїть, та наскільки міцними будуть стіни.
Традиційна цегла
Керамічна цегла
Цегляний будинок здатний простояти понад 100 років. Зводять будинки з цегли вже багато століть, тому технологія укладки стін відпрацьована до дрібниць. Тому знайти хорошого муляра буде не тяжко. Розділяють на керамічну та силікатну. Керамічна має червоний колір, зроблена з обпаленої глини, міцна та екологічна. Буває повнотіла та пустотіла. Форма отворів буває різної форми: кругла, овальна, квадратна. Зі збільшенням отворів теплоізоляційні показники покращуються( до 49% пустот)


Силікатна цегла
Силікатна цегла має зазвичай білий колір. Основний склад – вапно, пісок та різноманітні добавки. Також бувають суцільними та порожнинними. Суцільна силікатна цегла завдяки добавкам може бути різноманітних кольорів.

Незалежно від виду, цеглу розділяють по призначенню:
- Рядова – використовують для внутрішньої кладки стін. Може бути неідеальної форми, мати тріщини та брак
- Лицьова (облицювальна) – повинна мати бездоганний зовнішній вигляд
Міцність та стійкість до морозу
Міцність визначає марка цегли. Для цього існує маркування, літера М та число від 75 до 300. Для несучих стін двоповерхового або триповерхового будинку підходять марки М100 та М125. Цоколь викладають цеглою М150 або М175.
Слід врахувати морозостійкість – це можливість обмерзати та розморожуватися, не пошкоджуючись при цьому. Для позначення вибрано букву F, та число від 15 до 100. Воно означає кількість циклів заморожування та розморожування без пошкодження матеріалу. У тепліших кліматичних зонах достатньо марки F15, де холодніше – F25. Облицювання фасаду зазвичай мурують цеглою марки F50.
Плюси +
- Привабливий вигляд (облицювальна)
- Довговічність
- Здатність реалізувати будь-який складний проєкт
- Стійкість до плісняви та грибка
- Шумоізоляція
- Негорючість
Мінуси –
- Велика вага
- Складність укладки
- Вимагає міцного фундаменту
- Необхідно додатково утеплювати
- Висока оплата праці майстрів
Керамоблок - міцний та сучасний
В Європі великим попитом користується зведення будинку з керамічних блоків. Він екологічний (обпалена глина). Такий будинок простоїть понад 150 років. Запас міцності дозволяє будувати багатоповерхову споруду. Поверхня керамоблока рифлена, а всередині пустотіла. Стикуються окремі елементи за допомогою з’єднання паз-гребінь.
Керамічні блоки бувають різних розмірів, але висота у них стандартна, що дорівнює цегляній кладці. Можна будувати за проектом цегляного будинку. Блок розміром 50 * 24,8 *23,8 см важить 25 кг, за обсягом як 15 цеглин. Один блок покласти скоріше та простіше

Плюси +
- Мала вага в сукупності з високою міцністю дозволяє зводити навіть багатоповерхові будинки
- Розчин для кладки використовується більш економно в порівнянні з цегляною кладкою
- Висока морозостійкість
- Вогнетривкий
- Хороша шумоізоляція
- Створює відмінний мікроклімат
Мінуси –
- Висока ціна. Даний тип матеріалу вважається елітним
- Важко знайти хорошого спеціаліста для зведення стін, матеріал відносно новий, і не кожен погодиться взятися за таку роботу
- Керамоблоки достатньо тендітні. Тому при транспортуванні та укладці слід бути обачливим.
Газобетонні блоки
Газобетонні, або газосилікатні блоки на вигляд гірші ніж керамічні. Але вони чудово утримують тепло. Стіни з газобетону товщиною 30 см. мають кращі характеристики, кладка з цегли тієї ж товщини.В приміщенні тримається досить комфортний мікроклімат, оскільки газобетон ефективно протистоїть коливанням температури та вологості. Цей матеріал не гниє та псуватиметься від часу – адже має необмежений термін експлуатації. По теплоізоляції в 3 рази кращий, а ніж цегла. Завдяки повітряним порам, що усередині матеріалу.

Характеристики газобетонних блоків
Газобетон дешево перевозити та просто монтувати. Звичайна ножівка чудово справляється, щоб розрізати блок. Спеціального клею потрібно небагато, будівництво йде швидко. Зроблені в заводських умовах, блоки мають ідеальний зріз, тому стіни виходять досить рівними. Це дозволяє заощадити на внутрішній обробці.
Газобетонні блоки мають невелику вагу, Зважаючи на те, що матеріал дуже легко піддається обробці, має невелику вагу та великі розміри, муляр докладає менше зусиль.
Газобетон не є горючим матеріалом, який має хороший показник міцності. Виготовляється із натуральних складових і є абсолютно екологічним. Даний матеріал морозостійкий, а рівень паропроникності будинку можна порівнювати тільки з будинком, побудованим з дерева
Плюси +
- Швидкість кладки в 10 раз скоріше, в порівнянні з цеглою
- Геометрично рівний розмір блока
- Вогнетривкий
- Міцність на тиск
Мінуси –
- З часом матеріал може дати тріщини
- Потрібний міцний фундамент
- Зберігаючи блоки на вулиці потрібно під накриттям, щоб вони не втягували вологу
Вибір залишається за вами

Модульні будинки. Переваги та недоліки
Вам також може сподобатись

Дерев’яний будинок. З чого будувати. Плюси та мінуси
24.10.2022
Що краще: типовий проєкт чи індивідуальний
24.04.2023
Один коментар
Сповіщення: